Dijital Öğrenim Eğitimi - UYG Yönetim ve Danışmanlık

Digital Öğretim Uygulama

Dijital öğrenme dünyası, arta teknolojik gelişmelerle zenginleşmeye devam etmekte. Aynı zamanda teknolojinin gelişmesine bağlı olarak günümüz çocukları doğar doğmaz teknoloji ile tanışmakta, yeni nesil olarak nitelendirebileceğimiz öğrencilerin hayatlarının merkezine yerleşmiş durumdadır. Bu durum öğrencilerin öğrenme stillerini ve öğretim ortamlarından beklentilerini değiştirmektedir. Bu sürece uyum sağlayabilmek öğretmenler, ebeveynler ve eğitim-öğretim kurumları için bir zorunluluk olmuştur. Son 10 yıldır hızla gelişim gösteren dijital öğrenme uygulamaları Covid-19 pandemisi nedeniyle daha da tanınır hale gelmiştir. Halihazırda uygulanan eğitim-öğretim faaliyetleri uzaktan eğitim olarak nitelendirilmekte, öğretmenler ve eğitim kurumları hazır içerik ve web araçları kullanarak süreci yürütmeye çabalamaktadır. Halbuki eğitim belirlenen kazanımlar ışığında hedef kitleye özelleştirilerek gerçekleştirilmeli, bu durum öğrenci merkezli öğretim uygulamalarının temelini oluşturmaktadır.

Yürüttüğümüz eğitim programımızda her bir eğitim-öğretim kurumunun kendine ait içerikler geliştirebilmesi için öğretmen eğitimleri düzenlenmektedir. Eğitim içeriğimizde;

olmak üzere 6 modül bulunmakta ve online tabanlı yürütülmektedir. Eğitmenlerimiz alanında yüksek lisans ve doktora derecesine sahip akademik danışmanlarımızdan oluşmaktadır.